Bild

  во

  Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо ќе биде една од најжешките теми на трансфер пазарот ова лето. Манчестер Јунајтед веќе неколку месеци покажува голем ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Германија е во шок откако полицијата на 15 јуни во куќа пронајде труп на жена која е мртва веќе пет години. Телото на Јозефа Л. е откриено во германскиот град ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германската полиција во раните уттрински часови почна акција во Берлин против меѓународната криминална банда која е специјализирана за трговија со луѓе. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Новото задолжување на Германија ќе се искачи на 218 милијарди евра оваа година, изјави главниот експерт за буџет во владата на канцеларката Ангела Меркел, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Изминатите денови медиумите пренесоа дека Челзи успеал да го „украде“ Тимо Вернер пред носот на Ливерпул и трансферот е пред реализација. Челзи одлучи да ја ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Локалниот политичар на владејачката ЦДУ од германскиот град Хенштет бил усмртен од гром, поради несреќен сплет на околности. Политичарот Нико К. бил на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Англискиот фудбалер Џејдан Санчо беше казнет со 10.000 евра, бидејќи објави слика во која се шишаше без маска. Германската фудбалска асоцијација ги казни ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Најголем дел од жителите на Германија сметаат дека кризата предизвикана од корона вирусот ќе доведе до зголемување на даноците, се вели во истражувањето ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Артуро Видал со години е познат по својата љубов кон чашката. Кога во комбинација со неа ќе дојде и неговиот незгоден карактер, резултатот понекогаш беше не ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најбараните фудбалски напаѓачи во Европа, 24-годишниот Германец Тимо Вернер, го шокираше водството на минхенски Баерн порачувајќи дека не го интересира ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Матијас Ѕајдел од дете многу сакал фудбал. На 10 години често седел во својата соба и на магнетофон со касета во улога на коментатор го диктирал составот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Две лица се полесно повредени во пукање во лекарска ординација во Келн. Според првите информации, повредените го изгубиле слухот од пукањето , а жената која ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американски таен извештај открива дека властите во Кина го измамија светот за пандемијата за коронавирусот со цел да стекнат предност во обидите да соберат ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Тајландскиот крал Рама Десетти се забавува во Германија, додека неговите поданици патат од последиците на корона-кризата. На интернет има критики за неговото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германските политичари повторно во неделата предупредија на опаснота од прераното отворање на границите и укинување на забраните при патувањата, во контекстот ...
  сите 30 | | | веќе видена