Bild

  во

  И денес сме тука да известуваме за се што се случува на трансфер пазарот, како што се наближуваме до крајот ситуацијата станува поинтересна, а веројатно до ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Поранешниот соиграч на Филипе Кутињо од Ливерул, Марко Грујиќ вели дека Бразилецот ќе биде „најдобриот фудбалер во Германија“, откако тој пристигна во Минхен ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Поранешниот француски фудбалски репрезентативец, 36-годишниот Франк Рибери, според сѐ судејќи, играчката кариера ќе ја продолжи во првенството на некоја од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Хајди изгледа нереално добро со полни 46 години. Ако на некого времето и годините не му можат ништо, тогаш тоа е Хајди Клум, која со полни 46 години изгледа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Популарниот колумнист на германскиот „Bild“, Франц Јозеф Вагнер, напишал колумна посветена на Новак Ѓоковиќ по финалето на Вимблдон и го шокирал целиот свет. ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Популарниот колумнист на германскиот „Bild“, Франц Јозеф Вагнер, напишал колумна посветена на Новак Ѓоковиќ по финалето на Вимблдон и го шокирал целиот свет. ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Неодамнешното апсење на милијардерот Џефри Епстин на аеродромот во Њујорк поради трговија со малолетнички за пружање на сексуални услуги го вклучило алармот и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Дваесет и седумгодишниот Кристијан, државјанин на Хрватска, бил пронајден мртов во шума во Германија. Поради сомнение дека е вмешен во смртта на младиот Хрват, ...
  сите 3 | | | веќе видена