Бил

  во

  Во утробата на угинат кит кој се насукал кај источниот брег на Индонезија се пронајдени речиси шест килограми отпад, вклучително и пластични чаши, апостолки и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На денешен ден 1961. година, родена е Надја Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога ќе кажете гимнастика - помислувате на Надја Команечи. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Груевски правдата може да ја докаже само тука во Македонија и не може да ја докажува бегајќи и оставајќи ги на цедило останатите обвинети од случаите на СЈО. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека САД ќе останат покрај Саудиска Арабија и покрај тоа што е „многу веројатно“ дека принцот Мохамед бин ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Одреден е 30-дневен притвор за порнешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, потврдија од СЈО. Во моментов Мијалков е спроведуван во истражниот затвор во Шуто ...
  сите 373 | | | веќе видена