Бил

  во

  Авион боинг 737 повеќе од еден час кружеше над Скопје, бидејќи не можеше да слета на аеродромот во Петровец поради силниот ветер кој во текот на денот и ноќта ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Данкан Лоренс победи на Евросонг и на Холандија и донесе трофеј. Од последната победа на Холандија на Евросонг поминале дури 44 години.Интересно е што пред ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Авион Боинг 737-752 кој требаше да слета во Скопје, а доаѓа од Инстанбул, Турција не може да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер. Авионот во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  (Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) На евровизиското финале што синоќа се одржа во Експо центарот во Тел Авив победи Холандија со песната „Аркада“ ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Авионот со кој Тамара Тодевска и евровизискиот тим треба да стигне во Скопје доцни поради силен јужен ветер. Тамара и нејзиниот тим од Тел Авив за Скопје лета ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Модните критичари многу често ја нарекуваат беспрекорно стилизирана дама, но сега атрактивната актерка изненади со бизарниот стајлинг на црвениот тепих во Лос ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Авионот со кој Тамара Тодевска и евровизискиот тим треба да стигне во Скопје доцни поради силен јужен ветер. Тамара и нејзиниот тим од Тел Авив за Скопје лета ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Европа треба да ја награди Северна Македонија за храброста да се издигне и над најтешките предизвици. Ваков бил заклучокот од средбата што денеска во Виена ја ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Авион Боинг 737-752 кој требаше да слета во Скопје, а доаѓа од Инстанбул, Турција не може да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер. Авионот во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Новинарот Бранко Героски по скандалот и навредите кои ги упати директорот на зоолошката градина Скопје до иселениците по повод Евровизија, сподели свој статус ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Павел Недвед не беше присутен на специјалната прес-конференција на која Андреа Ањели и Макс Алегри зборуваа за крајот на соработката на трофејниот тренер и ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Во Русија се поништени откако истрагата утврдила дека младата ќерка на руски милионер победила благодарение на илјандици лажни гласови. Откако 10-годишната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Реисот Сулејман Реџепи се пофали дека скапиот часовник „ролекс“ што го носи му бил подарок од охридски бизнисмен. Поглаварот на Исламската верска заедница на ...
  сите 30 | | | веќе видена