Двајца затвореници од Идризово починаа во едно деноноќие

Во исчекување на резултатите од обдукцијата, надлежните тврдат дека од нивна страна било преземено се’ за лекување на затворениците Двајца затвореници во рок од 24 часа починале откако биле префрлени на лекување на скопските клиники. Во исчекување на резултатите од обдукцијата, надлежните тврдат дека од нивна страна било преземено се’ за лекување на затворениците. Но, се’ уште постојат ...

⇐ DailyПравдико ⇒