Осум припадници на службата за обезбедување се убиени, а двајца други се ранети при напад врз американска воена база во Авганистан, соопштија доцна синоќа ...
сите 12 | | | веќе видена

Еден Канаѓанец со нож нападна полицаец на аеродромот во градот Флинт во американската сојузна држава Мичиген, инциднет кој Федералното истражно биро (ФБИ) го ...
сите 17 | | | веќе видена

Еден од најголемите ледени брегови некогаш забележан е како "расклатен заб" кој ќе се одвои од Антарктикот и кој ќе претставува голема опасност за бродовите, ...
сите 8 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил за амбасадор на САД во Лондон да биде назначен Вуди Џонсон, сопственик на њујоршкиот клуб за американски фудбал ...
сите 8 | | | веќе видена

Опозициската партија на Јулија Тимошенко има намера да подготви закон за отстранување на претседателот на Украина Петро Порошенко, пишува весникот “Известија”. ...
| | веќе видена

Првата несреќа во која учествувала гордоста на американската стратешка авијација, "B-2 Spirit" со име "Духот од Канзас", се случила во февруари 2008. година. ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерката на крајно десничарскиот Национален Фронт, Марин Ле Пен, треба да поднесе оставка на местото шеф на партијата, по разочарувачките резултати на ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на авганистанските талибанци Маулви Хајбатула Ахунзада изјави дека планираното зголемување на американските војници во Авганистан нема да резултира со ...
сите 20 | | | веќе видена

Научниците сметаат дека конечно го откриле Осмото чудо на светот во Нов Зеланд, погребано под масивно вулканска ерупција, пренесува магазинот на научниците. ...
сите 3 | | | прочитана: 291 | веќе видена

Припадниците на полицијата во американската сојузна држава Вирџинија пронашле тело за кое се сомневаат дека е 17 – годишната муслиманка која била нападната во ...
сите 2 | | | веќе видена

next