Девојче (16) од Аргентина едвај го преживеа монструозниот обред на егзорцизам – истерување на ѓаволот. Имено, нејзините родители, со благослов свештеник ...
| | веќе видена

Најавата за подобрување на односите помеѓу Русија и западот по влегувањето на Доналд Трамп во Белата куќа, засега, е само празно ветување, земајќи го во ...
| | веќе видена

Биолози предупредија дека половина од сите биолошки видови на планетата може да исчезне до крајот на векот, пишува “Гардијан”. Сега еден на пет биолошки видови ...
| | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ја разгледува можноста за излегување од Советот на Обединетите нации за човекови права, кој ...
сите 10 | | | веќе видена

Преговорите за зајакнување на сириското примирје, што се одржаа оваа година во Казахстан, помогнаа за заживување на преговорите во Женева што се водат со ...
сите 41 | | | веќе видена

Како што пренесоа медиумите, Путин наложил на нивното место да се изградат нови згради. Многу од петкатниците се веќе урнати. Останаа уште околу 7500 такви ...
| | веќе видена

Украинската страна во текот на видео конференција со Контакт групата се откажа од договорите за нормализирање на ситуацијата на линијата на разграничување меѓу ...
| | веќе видена

Генералното собрание на Обединетите нации го суспендираше правото на глас на Венецуела и на Либија,по вторпат во последните две годни, поради повеќемилионски ...
сите 10 | | | веќе видена

Двајца полицајци во Росарио, Аргентина ги чека дисциплинска постапка откако се снимени како имаат секс во полициско возило. Снимката го прикажува и моментот ...
сите 19 | | | веќе видена

next