Сопругот на британска кралица Елизабета Втора, 96-годишниот принц Филип вчера е примен во болница и не пристуствуваше на денешната прва сесија на новиот ...
сите 16 | | | прочитана: 509 | веќе видена

Заменици на окружниот шериф во Лос Анџелес убиле тинејџер, пукајќи во збеснат пит бул. 17 – годишниот тинејџер починал во болница поради здобиените повреди. ...
| | веќе видена

„Репортери без граници“, непрофитна организација која се залага за слобода на медиумите, ги осуди барањата на Саудиска Арабија и другите арапски држави да се ...
| | веќе видена

На многу гледачи на "BBC" пред два дена им било непријатно додека ја гледале информативната емисија на тој телевизиски канал. Водителот на вестите, Хју ...
сите 8 | | | прочитана: 779 | веќе видена

Разликата во резултатите на тестирањата во лабораторијата и во становите на потрошувачите, лежи меѓудругото, и во застарените методи на тестирања, но и во ...
| | веќе видена

Трговецот со луѓе со нигериско потекло, познат како „Рамбо“, бил уапсен во Италија под обвинение дека мачел и убивал мигранти заробени во Либија, соопштила ...
сите 8 | | | веќе видена

Додека знамињата во Берлин се на половина копје, а внатре во зградата германските политичари му оддавале почит на својот поранешен канцелар Хелмут Кол, ...
сите 5 | | | веќе видена

Турската војска заедно со вооружената група „ФСА“, се подготвува за изведување на голема офанизва на градовите Африн и Тел Рифат на северот на сириската ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерите на земјите-членки на Европската Унија ја потврдија посветеноста за примена на Договорот од Париз, што треба да придонесе во борбата против климатските ...
сите 4 | | | веќе видена

Во тој напад загинаа 10 лица. – Исплатена им е компензација на семејствата на оние кои го загубија животот во нападот на бродот „Мави Мармара“, истакна Агбала. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Монголија в понеделник се одржуваат претседателски избори на кои за место нов шеф на државата се натпреваруваат три партии. Монголија, со три милиони жители ...
| | веќе видена

next