Бројот на напади од исламистички групи врз образовни институции во Пакистан е исклучително голем, соопшти Хјуман рајтс воч. – Пакистански милитантни ...
сите 2 | | | веќе видена

Десетина лица, осомничени за припадност во њуроршката мафија, синоќа беа уапсени за наводна уцена и лихварство. Ова е трета полициска операција против „Коза ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот советник на Доналд Трамп за национална безбедност ген. Мајкл Флин се сретнал со турски министри за да дискутираат отстранување на проблемот со ...
| | веќе видена

На социјалните мрежи во саботата се појавија фотографии на најновиот главен руски тенк Т-90А, опкружен со радикални џихадисти од групата “Хајат Тахрир аш-шам”. ...
| | веќе видена

Околу 38 илјади турски граѓани кои живеат во странство го поднеле својот глас на првиот ден од гласањето за референдумот за уставните промени, со кои се ...
сите 9 | | | веќе видена

Џихадистите во Мосул пратиле дете кое нема повеќе од 6 години, само да лута низ градот, додека не дојде до ирачката армија. Меѓутоа, на детето имало поврзано ...
сите 3 | | | веќе видена

Францускиот министер за одбрана изјави дека офанзивата за ослободување на сирискиот град Рака од „Исламска држава” ќе започне “следните денови”, пренесе AFP. ...
сите 2 | | | веќе видена

Полицијата во Вирџинија уапаси маж кој бил облечен како Џокер од филмовите на Бетмен, а со себе носел меч. Портпаролот на полицијата, Џенифер Хол, изјави дека ...
| | веќе видена

Жената која беше спасена откако се фрли од мостот Вестминстер во реката Темза била во посета на нејзиниот свршеник во Лондон, а по повод неговиот роденден. ...
сите 10 | | | прочитана: 2224 | веќе видена

next