Денес снегот повторно почна да паѓа. Тоа донесе вистински хаос по скопските улици. Овој автомобил тешко го поднесе снежниот бран, па денес не заврши славно. ...
сите 41 | | | прочитана: 214 | веќе видена

До Полјаците повторно се апелирало да се јават на аларм бројот доколку забележат дека некој може да биде загрозен од студот.Новиот бран на голем студ во Полска ...
сите 18 | | | веќе видена

Од денес во Србија започна да важи општиот повик за упис во воена евиденција, додека од мај центрите на Министерството за одбрана ќе започнат со упатување на ...
| | веќе видена

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков изјавил денес дека Кремљ се согласува со новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп дека НАТО е ...
сите 2 | | | веќе видена

Во казнената установа "Instituto Penal de Sa Kahvalho" во Рио де Жанеиро, затворениците се збиени како сардини во влажни ќелии, каде ги тероризираат отровни ...
| | веќе видена

Ѕвездите на Баерн Минхен, Франк Рибери, Давид Алаба и Рафиња се маскираа во работници, а потоа одиграа партија фудбал со случајни минувачи. Иако тие мислеа ...
сите 15 | | | веќе видена

Абу Бакр ал Багдади, лидер на Исламската држава, им поставил ултиматум на странските борци кои војуваат на страната на џихадистите во ирачкиот град Мосул. Како ...
сите 8 | | | веќе видена

Шведските болници се борат за место повеќе за своите пациенти, а поради немање место на одделение, една бремена жена почина во одделението за итна помош. ...
сите 7 | | | веќе видена

Русија е подготвена да ја продолжи соработката со САД за безбедносни прашања, како што се борбата против тероризмот и сајбер криминалот. Ова го соопшти близок ...
сите 15 | | | веќе видена

Одделението на американското Министерство за енергија минатиот петок побара дополнителна надлежност за да може да се носи со новите сајбер напади и друите ...
| | веќе видена

next