Вршам контрола на производи, меѓупроизводи и почетни суровини, преку користење на современи апарати и техники (ICP-OES, XRF, TRISTAR итн.). А од следниот месец ...
| | веќе видена

Во британската Влада постои сериозен расцеп околу Брегзит и несогласување меѓу водечките министри кои треба да се грижат за спроведување на процесот за излез ...
сите 93 | | | прочитана: 465 | веќе видена

Истакнатиот продуцент на CNN , Џон Бонифилд, бил снимен со тајна камера додека шпекулациите за наводната врска помеѓу Доналд Трамп и Русија ги нарекувал ...
сите 4 | | | веќе видена

По филмските "Војни на ѕвездите", ласерите изгледа ќе ја најдат својата примена и во активните војни кои САД моментално ги водат. Војската на САД во соработка ...
сите 2 | | | веќе видена

Републиканското мнозинство во американскиот Сенат одложи синоќа гласање за предлог законот со кој требаше да се укине и замени Обамакер, клучна реформа на ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата на Етиопија побара од Саудиска Арабија да го продолжи рокот за амнестијата за етиопските мигранти за да можат да го регулираат статусот, пред да мора ...
сите 2 | | | веќе видена

Американското Федерално биро за истраги (FBI) испрашувал оваа седмица неколку американски државјани кои се вработени во руската компанија за кобернетика ...
сите 3 | | | веќе видена

Не минува ден без руските хакери. По откритијата за вмешаност во претседателските избори во САД, сега се смета дека тие се кријат и зад катарската криза. ...
сите 2 | | | веќе видена

Председателот на Финска, Саули Нинисто денеска го потпиша Законот со кој земјата ќе може да пружа или да побара воена помош од земјите-членки на Европска ...
сите 2 | | | веќе видена

Автомобил со соработници на Службата за безбедност на Украина експлодирал крај рудник, соопштуваат локални медиуми. Загинал еден човек, а четворица се ...
сите 37 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил за амбасадор на САД во Лондон да биде назначен Вуди Џонсон, сопственик на њујоршкиот клуб за американски фудбал ...
сите 8 | | | веќе видена

next