Британскиот премиер Тереза ​​Меј изгледа се подготвува да им го одземе на граѓаните на Европската унија правото на слободно движење, кога ќе го активира членот ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес на Твитер порача дека ФБИ се неспособни да ги откријат своите луѓе кои што им откриваат доверливи информации на ...
сите 9 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа одлучи да им го забрани пристапот на „Си-ен-ен“, „Би-би-си“, „Њујорк тајмс“, „Ел-еј ...
сите 30 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Предлогот на Доналд Трамп за депортирање на милиони илегални имигранти од Америка може да чини половина трилиони долари, проценува американскиот акциски форум ...
сите 18 | | | веќе видена

Бура предизвика поплави во одредени делови на Рисна и Будва, а помала штета е нанесена и во Подгорица. Во Будва голем број автомобили останаа заглавени во ...
сите 14 | | | веќе видена

Aргентинската метеоролошка служба прогласи црвена тревога, што е највисоко ниво на закана во главниот град на Аргентина, Буенос Аирес поради горештините, кои ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден Јапонец цврсто решил да земе неколку слободни денови од работа и не бирал начини како да го направи тоа. Меѓутоа, ги шокираше и полицајците кои се ...
сите 2 | | | веќе видена

Словенија ги одобри истополовите бракови според законот кој на геј двојките им дава главно исти права како и на хетеросексуалните, но без права на посвојување ...
сите 25 | | | веќе видена

Уште во 12 век уморните арапски моќници им довериле на две муслимански семејства да бидат вратари на Црквата на светиот гроб во Ерусалим ЕРУСАЛИМ - Црквата на ...
| | веќе видена

Пустината во источниот дел на сириската провинција Хомс буквално е преполна со трупови и воена техника на “Исламска држава”. Армијата на Сирија и ВКС на Русија ...
| | веќе видена

next