Бомбаш-самоубиец усмрти 37 поранешни бунтовници и членови на провладини вооружени групи, откако се разнесе во нивниот камп во градот Гао, во северниот дел на ...
сите 5 | | | веќе видена

Русија го сврте своето внимание и кон Либија, давајќи сигнал дека ќе го поддржи генералот, кој владее со источниот дел на земјата – Калифа Хафтар. Тој го ...
сите 5 | | | веќе видена

Не е лесно да се работи како обезбедување во ноќен клуб, затоа што секогаш има луѓе што мислат дека можат да прават што и да посакаат. Ова момче од снимката ...
сите 2 | | | веќе видена

Нашите пристигаат, наздравуваат балтичките држави, Полска и Романија. Ова е закана и провокација, одговараат од Москва. Полскиот премиер Беата Шидло ги пречека ...
сите 2 | | | веќе видена

Естибализ Каранца, или позната како "The IceCream Killer", која ги убила поранешниот сопруг и љубовникот, ги распарчила и забетонирала, се сели во машки затвор ...
| | веќе видена

Контролорот на воздушниот сообраќај Фил Дрејк снимил на небото над познатата „Област 51“ нешто што досега не е видено. Како што тврди тој, успеал да сними ...
| | веќе видена

По првпат во европската историја држави од ЕУ не применија веќе донесени одлуки, изјави претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер пред Европскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

САД доставија 500 милиони долари во фондот на Обединетите нации за борба против климатските промени. Со оваа сума двојно се зголемува придонесот на Вашингтон ...
сите 8 | | | веќе видена

"Се иселувале поради страв од погубување. И мене денес животот ми е загрозен бидејќи настапувам јавно, но тоа морам да го направам за својот народ", рекла ...
| | веќе видена

Еден од телохранителите на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров кој што е голем пријател на Путин и Кремљ, бил убиен и закопан во едно село во Чеченската Република. ...
| | веќе видена

next