Автомобил-бомба експлодира во градот Хомс, а владината армија уништи уште еден, со експлозиви наполнет, автомобил во близина на шиитското свето место Саједа ...
сите 20 | | | веќе видена

Го изразувам моето најдлабоко сочувство на оние кои се ужасно повредени во овој терористички напад и до многуте убиени и нивните семејства – толку многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Лизет (25) била лудо заљубена во своето момче Хосе кога се венчале. Потоа на свет дошла нивната ќеркичка, а Лизет се здебелила за време на бременоста. Кога се ...
| | веќе видена

Потресна приказна од “салата на смртта” во Манчестер. Во косата имав крв, парчиња кожа и други нешта, изјави Аби Мјулен. Како една млада жена го доживеа ...
сите 6 | | | веќе видена

Јеменските шиитски бунтовници Хути истрелале балистичка ракета кон саудискиот главен град Ријад, која била пресретната и уништена од противвоздушната одбрана ...
сите 3 | | | веќе видена

Планираната за понеделник, 22 мај, презентација на главните точки од предизборната кампања на германските социјалдемократи изненадувачки е одложена, соопшти ...
| | веќе видена

Турција денес го започна судењето против стотици осомничени за обидот за воен удар во театрален стил кој потсетува на најлошо монтираните процеси на бившиот ...
| | веќе видена

Најмалку 50 лица, меѓу кои и жени и деца, загинале, а уште стотина цивили се повредени во напад на Исламската Држава. Еден од очевидците се присетува на ...
| | веќе видена

next