Шпанската крајбрежна стража денеска соопшти дека спасила над 200 мигранти кои се обиделе да пристигнат од Северна Африка во Европа.Портпаролот на крајбрежната ...
сите 5 | | | веќе видена

Разликата во резултатите на тестирањата во лабораторијата и во становите на потрошувачите, лежи меѓудругото, и во застарените методи на тестирања, но и во ...
| | веќе видена

Љубител на историјата потрошил 12 години цела животна заштеда, која изнесувала околу 50 000 евра за купување на земја во која, верувал дека е скриено богатство ...
| | веќе видена

Германскиот амбасадор во Кина Михаел Клаус ги повика денеска кинеските власти да дозволат слободно движење на католичкиот бискуп Шао Џумин. Амбасадорот во ...
| | веќе видена

Ден по самоубиствените напади во Пакистан, властите соопштија дека бројот на загинатите се зголемил и изнесува најмалку 73 лица.Во двојниот бомбашки напад на ...
сите 32 | | | веќе видена

Еден Канаѓанец со нож нападна полицаец на аеродромот во градот Флинт во американската сојузна држава Мичиген, инциднет кој Федералното истражно биро (ФБИ) го ...
сите 15 | | | веќе видена

Од источниот дел на Медитеранот, бродовите "Адмирал Есен", "Адмирал Григоровиќ" и подморницата "Краснодар" од руската морнарица, испалиле шест крстаречки ...
сите 13 | | | веќе видена

Српската полиција во Нови Сад интензивно трага по повеќе осомничени за ранувањето на младиот С.Г. во саботата и наскоро се очекува нивно апсење, пишува српски ...
| | веќе видена

Резултатите од новите студии откриваат дека дури 74 отсто од луѓето на планетава би можеле да се соочат со смртоносни жештини доколку под итно не се намали ...
сите 2 | | | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 16 | | | прочитана: 1132 | веќе видена

Вистинска драма се случувала на загрепскиот аеродром кога еден автомобил ја разбил рампата и тргнал кон пистата, пишува Вечерни. Според информациите инцидентот ...
| | веќе видена

Словенечката полиција, денеска објавила дека во рамките на обемната истрага во средата,, извела 25 куќни претреси низ целата територија на Љубљана и Цеље. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Сопругот на британска кралица Елизабета Втора, 96-годишниот принц Филип вчера е примен во болница и не пристуствуваше на денешната прва сесија на новиот ...
сите 16 | | | прочитана: 516 | веќе видена

САД испратија два суперсонични бомбардера „Б1Б“ кон Корејскиот полуостров, соопштија денеска јужнокорејски официјални лица.Јужнокорејското Министерство за ...
сите 4 | | | веќе видена

next