Валутата што ќе биде апсолутен победник во пост-корона светот: Не е ниту долар, ниту евро

Аналитичарите на угледната банка „Голдман Сакс“ ја прогласија руската рубља за еден од трите најповолни избори за валути на пазарите во развој кога паниката ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Останато

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 473 | | | веќе видена

Амди Бајрам бил позитивен на Ковид-19 на посмортен тестот на коронавирус, според информациите кои ги доби „Фокус“ од болницата „Жан Митрев“, каде што искусниот ...
сите 138 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци и поранешен Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев изјави дека ќе се кандидира за лидер на ВМРО ДПМНЕ бидејќи партијата оди во ...
сите 238 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валутата што ќе биде апсолутен победник во пост-корона светот: Не е ниту долар, ниту евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: