Бислимовски во ТВ-дебата доби бубрези и две литра крв на подарок ВИДЕО


Во дебатана емисија на Клан Македонија, за поскапувањето на струјата за 7,4 отсто претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски од ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од август беше организиран првиот протест во Скопје, Гостивар, Тетово, Куманово и Дебар против поскапувањето на струјата , а утре речиси по два ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашите одлуки за цената на електрична енергија може да се променат доколку енергетските компании достават барање до Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични

 Досега компаниите немаат доставено никакви податоци, а доколку достават подготвени сме во рок од 24 часа да ги промениме нашите одлуки, потврди денеска ...
| | веќе видена | слични

Четири километарска колона на магистралниот пат кај Кичево се создаде во текот на вчерашниот ден, откако граѓани го блокираа, односно целосно го успорија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Група кичевци попладнево протестираа со возила против поскапувањето на електричната енергија. Граѓаните протестираа движејќи се во колона по магистралниот пат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Бислимоски, првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика се дрзнува да ја споредува Македонија со Германија каде просечната плата е 3,800 евра ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сообраќајот на автопатот од Тетово кон Скопје вечерва беше ненајавено блокиран 30-тина минути од страна на дваесетина автомобили со луѓе од дел од ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку минути заврши протестот против поскапувањето на струјата во Тетово. Учесниците и овој пат беа многубројни, но за разлика од другите пати, овој пат ...
| | веќе видена | слични

После блокадата на автопатот Скопје-Тетово од страна демонстрантите против поскапување на електричната енергија, веднаш пристигна и полицијата за да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски во ТВ-дебата доби бубрези и две литра крв на подарок ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: