На мобилен месечно зборуваме по 3,5 часа, на фиксен половина час

5 копии

Потребата постојано да сме поврзани и навремено да ги добиваме сите информации за кои сме заинтересирани го покачија прагот за потребата на мобилен интернет за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овој месец телекомуникациската компанија А1 Македонија слави 1 година постоење на пазарот под нов бренд. Како дел од роденденската понуда, корисниците добија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 336 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 111 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 184 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На мобилен месечно зборуваме по 3,5 часа, на фиксен половина час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: