Комерцијална банка има издадено кредит од 5 милиони евра за Гофи, фирмата основач на Еуростандард банка


Со објава во јавноста Комерцијална банка АД Скопје демантира дека има побарувања од Еуростандард и дека нема хипотека на зградата на банката, откако истата ја ...
| | веќе видена | слични

Дали се одложуваше пропаѓањето на Еуростандард Банка со цел за да може одредени правни и физички лица да ги извлечат навреме парите од банката?, праша Гордана ...
| | веќе видена | слични

Јасно им укажувавме на сопствениците на сериозноста на состојбата во која се наоѓаше банката и инсистиравме на итна докапитализација, потенцирајќи дека ако не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка е една од институциите со најсилен капацитет. За банкарскиот систем не може да се даваат паушални и субјективни оценки, бидејќи за таа цел ...
| | веќе видена | слични

Супервизијата е системот на активности преку кои Народната банка ја оценува сигурноста на банките, нивото на ризиците кои тие ги имаат преземено и секако, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, претседател на Комисијата за материјално финансиско работење на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција истакна дека има ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Има директно признание од Зоран Заев дека бил информиран за лошите состојби во Еуростандард банка уште пред една година. Дали се одложуваше пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични

 Во процесот секогаш е вклучен тим на високопрофесионални и посветени кадри, кои стојат зад секоја одлука, вклучително и за „Еуростандард банка". Ова во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На преземањето на која било супервизорска мерка и на носењето на која било супервизорска одлука на Народната банка претходи темелен и сеопфатен процес на ...
| | веќе видена | слични

До нашата редакција во текот на денешниот ден пристигна емаил во кој оштетените штедачи од Еуростандард банка АД Скопје го обвинуваат системот кој како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 407 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 100 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Во Словенија, во последните 24 часа, биле направени 2.616 тестови за коронавирус, при што потврдени се 136 нови инфекции и еден смртен случај, објави ...
сите 525 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 219 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 84 | | | веќе видена

Македонија веќе четири месеци го живее вториот бран на коронавирусот, но за власта и министерот за здравство Венко Филипче тоа беше ситуација под контрола. ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијална банка има издадено кредит од 5 милиони евра за Гофи, фирмата основач на Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: