Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен


2 копии

Бројот на новозаразени со коронавирус во Германија се зголеми повторно во саботата, со што официјално е најголем од крајот на април. Во последните 24 часа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 5 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 40 пациенти, нема на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Продолжува негативниот тренд на новозаразени од Ковид-19 во Албанија, а исто така се зголемува и бројот на хоспитализирани лица во двете ковид болници. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 546 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: