Рекордни 154 новозаразени во Албанија


2 копии
2 копии
2 копии
3 копии

Повторно повисока бројка на новозаразени лица со Ковид-19 се регистрани во Дебар по неколкудневното затишје, кога немаше новозаразени или само по еден или два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување по здравствени прописи за време на епидемија“, полициски службеници вчера извршиле ...
сите 435 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара премиерот Зоран Заев и владата да одговорат за како што велат „тајната смена“ на уште еден член на Комисијата за историски и ...
сите 191 | | | веќе видена

И Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска реагираше за големото полициското присуство на вчерашното празнување на Богојавление на охридското ...
сите 227 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 284 лица сомнителни и ...
сите 572 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни 154 новозаразени во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: