Автомобил удри во пешак на „Партизанска“ и побегна

5 копии
11 копии

– Непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност вчера во двор од куќа сопственост на С.М.(53) во прилепското село Дебреште. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 14.07.2020 во СВР Велес било пријавено дека П.А. од Градско, пред доаѓањето на Избирачкиот одбор, дошол во дворот на А.С. (лице со здравствени проблеми) на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица биле нападнати во близина на штаб на политичка партија во гостиварско. -Утрово во 05:00 часот, 31-годишниот В.А. од гостиварско Дебреше во СВР Тетово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеник од гостиварското село Тумчевиште откако навредувал соселанец и му се заканувал бил повикан на разговор во полициска станица, а потоа му е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил удри во пешак на „Партизанска“ и побегна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: