Велковски: Одговорност од “партиската“ комисија за заразни болести


Општина Чаир секојдневно брои новозаразени од вирусот КОВИД – 19. Се повеќе жители на оваа општина секојдневно се заболуваат и со тоа се зголемува бројот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Надлежните за справување со корона вирусот се без компас. Глумењето нормализација води само кон ширење на заразата. Вонредна состојба во државава се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија во овие тешки времиња има пријатели и подадена рака. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со премиерот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска објави дека телефонски разговарал со словенечкиот премиер Јанез Јанша од кого побарал да испрати тим од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, истакна дека остварил телефонски разговор со со премиерот на Словенија, Јанез Јанша околу справувањето во битката со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес повторно се соочуваме со голема бројка на новозаразени од Ковид-19 во Општина Чаир, досега вкупно се заразени дури 209 лица. Надлежните органи за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија целосно потфрли во справувањето со корона вирусот. Надлежните потфрлија по основ на сите параметри меѓу кои ефикасноста на спроведени мерки, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кадрите кои ќе бидат предложени за нови министри и заменици министри од страна на Алтернатива, ќе бидат избрани во Собранието откако премиерот Заев официјално ...
сите 642 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 415 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 284 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велковски: Одговорност од “партиската“ комисија за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: