Џо Бајден официјално демократски кандидат за претседател на САД


3 копии
6 копии
3 копии

Кампањата на Џо Бајден, поранешен потпретседател и сигурен кандидат за претседател од Демократсктата партија, смета дека социјалната мрежа Фејсбук дозволува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за претседател на САД од Демократската партија, Џо Бајден изрази загриженост дека Доналд Трамп би можел да се обиде „да ги украде“ изборите во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот потпретседател и иден кандидат за претседател на САД од редовите на Демократската партија, Џо Бајден уверува дека Доналд Трамп ќе биде отстранет од ...
| | веќе видена | слични

Сепак,претседателскиот кандидат на Демократите изрази уверување дека војската ќе го отстрани Трамп од Белата куќа доколку го изгуби гласањето и не го признае ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатот за претседател на САД на Демократската партија Џо Бајден денеска изјави дека е загрижен што претседателот Доналд Трамп ќе се обиде да ги „украде“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на Демократската партија на следните избори, Џо Бајден, смета дека актуелниот претседател ќе се соочи со воен пуч, доколку одбие да признае пораз на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 451 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 128 | | | веќе видена

Идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична, смета лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој ова го кажа во вчерашното интервју на ТВ ...
сите 283 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џо Бајден официјално демократски кандидат за претседател на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: