“ОДГОВОРНОСТА за смртноста и експлозија на епидемијата ИМА ИМЕ, и тоа име е...“


Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил објави графикон на кој илустративно се прикажани изјавите на Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

На 28 мај, Филипче се пофали дека Македонија имала стапка на смртност од Ковид 19 од 5,8, а замислете една Словенија имала стапка на смртност од над 7, БиХ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Математички приказ на бесчувствителноста и забеганоста на Заев. Преку човечки животи во гола борба за власт. Арам да му е! Фејсбук статус на Александар ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на Фејсбук го искоментира однесувањето на лидерот на СДСМ кон заразените од корона и негова желба за власт ...
| | веќе видена | слични

Три ипол пати поголемата Србија во последните 24 часа има 76 новозаразени од дури 3.328 тестирани , Македонија која според бројот на население е 2.077.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија во овие тешки времиња има пријатели и подадена рака. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со премиерот на ...
| | веќе видена | слични

Македонија е црн шампион во соседството. Конечно, лидери во нешто, а Заевци? Според бројот на заболени и процентот на починати мрачно блескаме. И официјално, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска објави дека телефонски разговарал со словенечкиот премиер Јанез Јанша од кого побарал да испрати тим од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 501 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 196 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 139 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Белгијците нема да може да патуваат во земјава. Белгија забрани да се патува во Македонија поради коронавирусот. По повеќе дена преговори, Белгија ја објави ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“ОДГОВОРНОСТА за смртноста и експлозија на епидемијата ИМА ИМЕ, и тоа име е...“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: