ЕКОНОМИИТЕ ЗАКРЕПНУВААТ: Скокна цената на нафтата

Северноморската сурова нафта забележа пад за повеќе од еден процент, на цена од 41 долар за барел, по извештајот за пораст на американските залихи, што пак ...
| | веќе видена | слични

Индексите на светските берзи денеска се движат малку под тримесечниот максимум, додека доларот падна пред состанокот на Федералните резерви на САД (ФЕД). По ...
| | веќе видена | слични

Еврото се засили на 1,1352 американски долари, додека австралискиот долар го затвори тргувањето на ниво од 0,6991 американски долари, во пораст за околу 0,5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустриското производство во Франција падна за 20,1 отсто во април споредба со март, откако веќе изгуби 16,2 отсто во март. Тоа се должи на запирањето на ...
| | веќе видена | слични

Откако во март Франција изгуби 16,2 отсто од индустриското производство, опаѓачкиот тренд продолжи да ја зледи земјата и следниот месец. Во април споредено со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цената на нафтата денеска забележа пад откако оптимизмот на инвеститорите се отскокна по веста дека водечкиот производител, Саудиска Арабија, не се обврзала на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКОНОМИИТЕ ЗАКРЕПНУВААТ: Скокна цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: