Принципи за одговорни и етички комуникации потпишани од повеќе од 60 професионалци од целиот свет

Светската форум асоцијација за комуникации иницираше стратешки документ за иднината на бизнисот Светската форум асоцијација за комуникациите беше организатор ...
| | веќе видена | слични

Македонија се наоѓа на 41. место во светот според индексот на економски слободи за 2020 година што го изработува фондацијата „Херитиџ“, осум места подолу во ...
| | веќе видена | слични

Македонија падна за осум места на 41-та позиција на глобалниот индекс за економска слобода во 2020 година подготвена од Фондацијата Херитиџ, најмногу заради ...
| | веќе видена | слични

Србија до крајот на 2019 година не спровела седум од 17-те препораки на Групата на држави против корупцијата (ГРЕКО), додека делумно применила 10 препораки, се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владите и носителите на јавни функции треба да бидат примерни во почитувањето на мерките за спречување на корупцијата и стандардите за транспарентност, вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 160 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена

Бевме во посета на општина Градско. И тука е присутно незадоволството од Зоран Заев, Љупчо Николовски и СДСМ, од друга страна поддршката на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принципи за одговорни и етички комуникации потпишани од повеќе од 60 професионалци од целиот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: