ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Еве кои лица може и понатаму да работат од дома

6 копии

Владата веднаш да преземе мерки за заштита на вработените во јавниот сектор, апелира денеска дополнителниот заменик-министер за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични

Според неа, раководните лица од СДСМ не само што не преземаат соодветни мерки за заштита на вработените во јавниот сектор, туку се обидуваат и да ги прикријат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменик министерка во информатичко општество Невенка Стаменковска, реагираше дека уште на првиот работен ден по корона мерките во јавната ...
| | веќе видена | слични

Невенка Стаменковска, дополнителната заменик-министерка за информатичко општество и адмнистрација, предупредува дека се доведени во ризик илјадници животи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште на првиот работен ден илјадници животи на вработените во јавниот сектор се доведени во ризик, обвини дополнителниот заменик министер за информатичко ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, Уште на првиот работен ден илјадници животи на вработените во јавниот сектор се доведени во ризик. Непостоење на протоколи за работа, соодветна ...
| | веќе видена | слични

Од денеска административците не се ослободени од работа туку мора да се вратат на работните места. Поради пандемијата на КОВИД-19 и со цел да се спречи ширење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Еве кои лица може и понатаму да работат од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: