Јовановски: Ослободете ги тие кои се бореа да бидете Македонци во Република Македонија!

Ослободете ги невино затворените луѓе, oслободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија, порача Владо Јовановски. ...
| | веќе видена | слични

На 6 јуни 1951 година на иницијатива на Македонци повратници од странство, личности од културниот и општествениот живот, во и надвор од Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Ако внимателно ги слушате мегафоните и трубадурите кои од петни жили ја бранат психопатолошкава елита на власт, не може да ве заобиколи впечатокот дека #сдс ...
| | веќе видена | слични

Според Европскиот информациски систем за патување и авторизација – ЕТИАС, во с. Македонија не живеат Македонци, туку „северномакедонски граѓани“, пишува ...
| | веќе видена | слични

Според Европскиот информациски систем за патување и авторизација – ЕТИАС, во с. Македонија не живеат Македонци, туку „северномакедонски граѓани“. Коментар ...
| | веќе видена | слични

Македонски иселеници во Соединетите Американски Држави носејќи маици со ликот на македонскиот револуционер Гоце Делчев порачаа: Велат не нема, но еве сме по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 473 | | | веќе видена

Српските туристи со часови чекаат на граничниот премин Кулата во Бугарија за да влезат во Грција и да одат на море. Грчките погранични служби ги тестираат за ...
сите 324 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 386 | | | веќе видена

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...
сите 329 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 240 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 186 | | | веќе видена

ДУИ и нејзиниот лидер, Али Ахмети немаат намера да се повлечат од барањето за прв премиер Албанец. И покрај негувањата и цврстите ставови од двајцата ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Ослободете ги тие кои се бореа да бидете Македонци во Република Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: