Грчката Влада го поздрави предлогот на ЕК за „Фондот за закрепнување“ во висина од 750 милијарди евра

Го поздравуваме храбриот предлог на Европската комисија за пакетот од 750 милијарди евра, главно во форма на грантови финансирани преку заедничко издавање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бродовите и траектите во Грција, од денеска дозволено е да пловат со десет проценти поголем број патници, односно со 60 отсто од вкупниот капацитет, наспроти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужниот сосед дозволи за плус 10 проценти да биде зголемен бројот на патници во бродовите и траектите. Оваа одлука е донесена затоа што состојбата со Ковид - ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчката претседателка, Катерина Сакеларопулу и премиерот Кирјакос Мицотакис за време на нивната средба во претседателската палата се осврнаа на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии

Електрична опрема за осветлување на оградените точки, материјал за одржување, зајакнување и проширување на ограда на површина од 8.000 метри квадратни, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со одлука на министерот за здравство на Грција Василис Кикиљас, од вчера започна тестирање за антитела на вработените во болниците, во здравствените центри, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Белгискиот премиер Александар де Кро најави денес дека Белгија ќе побара од Украина објаснување за извештаите според кои пушки добиени од Белгија украинските ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчката Влада го поздрави предлогот на ЕК за „Фондот за закрепнување“ во висина од 750 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: