Вучиниќ за еден од најтешките моменти во кариерата: Не можам да го објаснам тој натпревар


Мирко Вучиниќ даде интервју за „Скај Спорт“ во кое помеѓу другото зборуваше за еден од најтешките моменти во кариерата. По тој повод зборуваше за најтешкиот ...
| | веќе видена | слични

Toчно на денешен ден пред 17 години Милан го победи Јувентус на „Олд Трафорд“ и ја освои титулата во Лигата на шампионите. Херој на Милан во пенал-рулетот беше ...
| | веќе видена | слични

Сер Алекс Фергусон е најтрофејниот тренер во фудбалот. Тоа е човекот кој успеа од Манчестер да направи гигант во светски рамки и да ги освои сите најзначајни ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред девет години на „Вембли“ Барселона на Пеп Гвардиола во финалето од Лигата на шампионите го победи Манчестер Јунајтед со 3:1 со головите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Париски „Либерасион“ во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. – Од 2017 година, оваа мала балканска ...
сите 279 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 350 | | | веќе видена

Се очекува денеска Владата да го прифати предлогот за воведување на построга рестриктивна мерка, полицики час кој вчера го најави министерот за здравство Венко ...
сите 182 | | | веќе видена

Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
сите 455 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиниќ за еден од најтешките моменти во кариерата: Не можам да го објаснам тој натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: