Николоски: Помеѓу црната статистика и политичката манипулација


3 копии
2 копии
2 копии

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче, место да ја рабори работата за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на Алсат Телевизија истакна дека ако власта сакала и очекувала дека министерот за внатрешни работи ќе ...
| | веќе видена | слични

За избори е несериозно да се зборува и нечовечки е во услови кога луѓе заболуваат и умираат од коронавирусот, треба да се издигнеме над ситуацијата, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи виновен е Чулев, виновни се граѓаните, ама во суштина Заев е виновен и тоа е ова што го ...
| | веќе видена | слични

Власта бара да се почитуваат мерките а тие кои што ги предлагаат и ги носат не го прават тоа, вели Александар Николоски потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при ...
| | веќе видена | слични

Се случи тотално фијаско на власта во справување со коронавирусот, за три дена имаме вкупно 115 нови случаи, и ако споредиме со 18 март кога се прогласи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа, во Србија се регистрирани 96 пациенти со коронавирус.Според најновите податоци, едно лице починало, а 12 од нив се на респиратор, пишува ...
сите 571 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Лекарите ...
сите 350 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 598 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 391 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Помеѓу црната статистика и политичката манипулација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: