“ОДГОВОРОТ Е НЕ, ВООПШТО НЕ!“: Познатиот научник демантира дека коронавирусот мутирал

Директорот на Институтот за генетика на Универзитетскиот колеџ во Лондон,Франсоа Балу објави многу интересна анализа на Твитер. – Постојат тврдења дека ...
| | веќе видена | слични

Како здравствена институција што постојано придонесува во општеството, Авицена Лабораторија се вклучи со донација на 5.000 бесплатни Real Time RT-PCR ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 878 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 360 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 311 | | | веќе видена

Имало еден период кога не биле свесни и кога циркулирале низ градот Скопје, вели министерот за здравство, Венко Филипче за големиот број заразени со ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“ОДГОВОРОТ Е НЕ, ВООПШТО НЕ!“: Познатиот научник демантира дека коронавирусот мутирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: