Циклонот Амфан во Индија предизвика штета од 13 милијарди долари


3 копии
2 копии

Бројот на заразени со коронавирусот во Индија постојано се зголемува, главниот град се соочува со невиден топлотен бран, а 100 милиони луѓе ги загубија своите ...
| | веќе видена | слични

Наезда од огроми пустински скакулци го погоди северозападот на Индија, јави АФП. Скакулците уништија речиси 50.000 хектари посеви и ги натераа властите да се ...
| | веќе видена | слични

Скакулците уништиле скоро 50.000 хектари под земјоделски култури и ги принудиле властите да се соочат со најголемата инвазија од 1993 година. Според „Њујорк ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според најавите од министерот за здравство Венко Филипче, нјверојатно денеска или најдоцна до утре, комисијата за заразни болести треба да излезе со предлог за ...
сите 722 | | | веќе видена

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 232 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 434 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 186 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 256 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циклонот Амфан во Индија предизвика штета од 13 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: