Без конкретни податоци и по повеќе од две недели Филипче вели дека имале симптоматични случаи на лица кои биле на литијата во Струга

2 копии

Од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, има лица кои имаат белодробен наод кој одговара на Корона -19, соопшти министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Од денешниот празник на муслиманите Рамазан - Бајрам. Се разбира без почитување на мерките. Но, за разлика од литијата во Струга, овј пат нема организирана ...
| | веќе видена | слични

СДСМ си тера кампања, знае дека после Рамазан Бајрам короната ќе ја снема и дека нема да има нова вонредна состојба. Ќе останата само „заразените“ од литијата ...
| | веќе видена | слични

Откако министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски во едно телевизиско гостување пред два дена рече оти новозаболените во Охрид биле на литијата на 7 ...
| | веќе видена | слични

Најпрвин Манчевски тврдеше беше да изнесе докази дека има случаи на заразени со Ковид 19 од литијата во Струга. Вчера, Венко Филипче, очигледно за да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 218 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без конкретни податоци и по повеќе од две недели Филипче вели дека имале симптоматични случаи на лица кои биле на литијата во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: