Костурницата во црквата „Св. Кирил и Методиј“ чека пари за да се среди

Прилеп Во подрумот на прилепската црква „Св. Кирил и Методиј“, или меѓу народот попозната како параклис, во центарот на градот, се наоѓа костурница во која ...
| | веќе видена | слични

Димитар Цанко (1814 – 7. X.1904) е македонски просветен деец од XIX век во Корчанско. По завршувањето на образованието, работи како учител во родното место се ...
| | веќе видена | слични

Кога Охридскиот архиепископ Јован Дебарски го изградил манастирот Свети Јован Бигорски во 1020 година, во него отворил ќелијно училиште, во кое децата учеле на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот.Посебно се апелира сите граѓани ...
сите 544 | | | веќе видена

По пропуштената можност за договор пред воведувањето на новата вонредна состојба, власта и опозицијата ја продолжуваат јавната дебата и меѓусебните обвинувања ...
сите 847 | | | веќе видена

Американскиот претседател, по седмата ноќ насилни протести во земјата поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, побара од гувернерите поостар пристап и се ...
сите 428 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 205 | | | веќе видена

Зоран Заев не е квалификуван да зборува за однесувањето на вирусот, порача поранешната пратеничка од редовите на СДСМ Софија Куновска. Дали Корона вирусот ...
сите 228 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита за месец мај. Со цел да се избегне метеж ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костурницата во црквата „Св. Кирил и Методиј“ чека пари за да се среди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: