Владата го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за ограничување на пренос на пари во вториот пензиски фонд


Предлогот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за привремено ограничување на преносот на пари во вториот пензиски фонд беше одбиен на последната владина седница. Во ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 45-та седница донесе одлуки поврзани со справувањето со коронавирусот кои важат од утре, четврток, 23-ти ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница донесе уредба за задолжителна самоизолација при тестирање за присуство на коронавирус. Според оваа уредба, сите на кои им е ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Уредба сите домашни и странски физички лица, симптоматски и асимптоматски, на кои им е извршено тестирање за присуство на коронавирус КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија денеска донесе Уредба за примена на законот за трговија за време на вонредна состојба, соопшти владината прес-служба. Со оваа ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница е донесена Уредба со законска сила за примена на Законот за банките за време на вонредна состојба со која се утврдува дека за поставување ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ја донесе и Уредбата со законска сила за примена на Законот за поштенските услуги за време на вонредна состојба, со која се утврдува дека за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за ограничување на пренос на пари во вториот пензиски фонд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: