Побарани казни за тројца тетовци кои не го почитувале полицискиот час


Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 17/18.04.2020, по однос на забраната за движење, евидентирано е дека на ниво на целата ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Откако почна најдолгиот полициски час во земјава, 77 лица не ја почитувале забраната, а приведени се 46 грачани. „Во текот на изминатото деноноќие според ...
| | веќе видена | слични

На територијата на целата држава се спроведува најдолгото ограничување на движење кое започна вчера во 16 часот и ќе трае до вторник до 05 часот. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

Над 200 граѓани од југоистокот на државата се соочуваат со кривична одговорност поради непочитување на пропишаните мерки за време на вонредната состојба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 408 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 158 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 504 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Побарани казни за тројца тетовци кои не го почитувале полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: