Донирани околу еден милион евра на сметката на Министерството за здравство

На наменската сметка на Министерството за здравство за донации за борбата со коронавирусот до сега се пристигнати средства во висина од речиси еден милион ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии
3 копии

Со донации на домашните компаниии на наменската сметка на Министерството за здравство се собрани 800.000 евра. – Една од првите што излезе пресрет е Алкалоид, ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на Витаминка 27 фамилии на деца со посебни потреби - Здружение Сплотени срца и 17 фамилии на возрасни со посебни потреби Здружение - Порака, ќе ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9 април 2020 (Inpress) – Охридски компании донирале средства за поддршка во напорите на здравствените институции за справување со состојбата со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска се заблагодари на сите кои изминатиов период донираат во здравствениот систем, со цел поефикасно справување со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пандемијата со Ковид-19 трае со месеци, а во Македонија во јуни беше забележан значаен пик на бројот на заболени, но и на бројот на смртни случаи. Само во овој ...
сите 178 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Нормално е човек кога ќе го слушне тоа добива чувство на згрозеност и чудоневиденост, практично каква е коалицијата помеѓу оваа влада и ова раководство на СДСМ ...
сите 321 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со специјализантите и младите лекари од Општата болница, Здравствениот дом, Специјализираната болница ...
сите 232 | | | веќе видена

Брачен пар од селото Добридол починале во ист ден, а од првичните сознанија, на нивните тела немало траги на насилство. Безживотното тело на мажот го пронашол ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донирани околу еден милион евра на сметката на Министерството за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: