Невладини организации бараат превентивни мерки за спречување на ширењето на епидемијата со Ковид-19 во Шуто Оризари


По најновите случувања во општината Шуто Оризари, односно откако беше дијагностицирано лице позитивно на Ковид-19, три семејства со повеќе членови се ставени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово на денешната седница побара од Комисија за заразни болести и Владата да достави епидемиолошка проценка на ...
| | веќе видена | слични

Еден тон млеко и млечни производи, над 3 тони прехранбени продукти им подели на лицата од социјален ризик, невладината организација „Банка за храна“ во ...
| | веќе видена | слични

Струмица на 27 февруари ја донесе првата одлука за спречување на ширењето на коронавирусот во градот, а како општина секојдневно работиме на тоа, вели за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Општина Маврово и Ростуше попладнево заврши распределбата на хуманитарна помош за семејствата кои се во потешка социо-економска положба. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Волонтери на Црвен крст Кавадарци, како дел од мобилните услужни тимови на организацијата, вршат достава на пакети со храна, хигиенски производи и лекови за ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување, по одржаната 31 седница, до Владата достави барање да ја издвои Општина Куманово од рамката на општите мерки на Влада, ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Монтенегро донираше пакети со прехранбени производи и средства за хигиена, наменети за 200 социјално загрозени домаќинства од Гостивар. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Црвениот крст на Република Македонија заради состојбата со вирусот „Ковид-19“, со цел да обезбеди помош за граѓаните на кои таа им е најпотребна, организира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заразени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со Ковид-19, седум починати и 128 оздравени ...
сите 569 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава со корупција, криминал или ...
сите 315 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 239 | | | веќе видена

„Бране капитал“ е името на каналот на платформата youtube на која се објавени две нови аудио бомби попладнево за претседателот на СДСМ Зоран Заев. Бомбите, ...
сите 86 | | | веќе видена

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невладини организации бараат превентивни мерки за спречување на ширењето на епидемијата со Ковид-19 во Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: