Статус на Македонка која чека да биде сместена во државен карантин: Се срамам од цела држава, не затворија во шупа која не е исчистена


Христина Петрушевска е Македонка, која како што пишува во својот Фејсбук статус, по краток престој во САД се вратила во Македонија и заедно со другите патници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ургенции или пари за подобар кревет во државните карантини?! Повратници од странство откриваат дека лица вратени со т.н. хуманитарни летови на Владата, фаќале ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Со организиран лет денеска вкупно 160 македонски граѓани се враќаат во земјава од Брисел и Париз (Бове). Како што соопшти МНР, ова е досега 11-ти специјален ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои се вратија од странство, од вчера почнаа да го напуштаат хотел „Монтенегро“ кај Велес, откако две седмици беа во државен карантин. Досега ниту кај ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. април 2020 (Inpress) – По деветте чартер летови за репатрирање на македонски државјани од Малта, Хрватска, Словенија, Германија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на Алфа телевизија во емисијата "Заспиј ако можеш" во живо од хотелот "Дрим" се јавија граѓани, повратници од Германија, кои доживуваат голгота откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, вчера спроведе нови вонредни летови со кои превезе 138 македонски државјани од ...
| | веќе видена | слични

Сто и триесет македонски граѓани со лет на Визер се вратени од Лондон. Министерството за надворешни работи соопшти дека авионот полетал од аеродромот Лутон, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 260 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 150 | | | веќе видена

На собирот присуствуваше и носителот на изборната листа во ИЕ број пет од редовите на ДУИ Талат Џафери, како и градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Статус на Македонка која чека да биде сместена во државен карантин: Се срамам од цела држава, не затворија во шупа која не е исчистена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: