До септември останува затворен Европскиот Парламент во Стразбур

6 копии
3 копии
6 копии

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, одржа прес конференција преку видео врска на која се осврна на состојбата со коронавирусот и последиците ...
| | веќе видена | слични

На вонредна пленарна седница во Брисел, Европскиот парламент гласа за усвојување на итните процедури што ги предложи Европската комисија, а кои имаат за цел ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број на пациенти којшто се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за ...
сите 786 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 263 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 147 | | | веќе видена

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
сите 208 | | | веќе видена

Во интервју за „Фактор“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говори за економските мерки, задолжувањето на државата, солидарноста…Вас ве прозиваа во ...
сите 485 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До септември останува затворен Европскиот Парламент во Стразбур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: