Еве што работела Гоца Тржан пред да стане позната

2 копии

Додека мнозинството сме во домашна изолација, докторите се во првите борбени редови со коронавирусот. Како им минува денот, дали се соочуваат со страв, какви ...
| | веќе видена | слични

Литературната приказна на Марија започнала уште кога имала три години. Тогаш инспирација ѝ биле цртаните филмови и стриповите. А бидејќи не знаела да чита, ...
| | веќе видена | слични

Во навика ѝ е да трча со слушалките на уши, слушајќи ја омилената музика. Ограничувања не сака, а тука спаѓа и режимот на исхрана. Ја почитува само умереноста ...
| | веќе видена | слични

На седумгодишна возраст рацете ѝ биле оперирани, но и покрај хендикепот со кој се соочила, Розе Мојсовска почнала да слика. Имала голема желба да слика, и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во состојба кога многу од младите луѓе се одлучуваат својот професионален развој да го градат надвор од државата, има и такви кои решаваат тоа да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за финансии, Нина Ангеловска денеска одржа прес-конференција на која информираше за буџетот. Обраќањето на министерката за финансии, Нина ...
сите 239 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 333 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 136 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 399 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Во услови кога се соочуваме со справување со заканата од ширење на пандемијата со КОВИД-19, заради која имаме и вонредна ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што работела Гоца Тржан пред да стане позната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: