Живот по коронавирусот: Што ќе направите прво кога ќе заврши пандемијата?


Нашата земја, како и многу други ширум светот, се справува со пандемијата на Covid-19. Бројот на заразени со новиот коронавирус се зголемува, а повеќето од нас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луѓето ширум светот го претпочитаат своето кафе на одреден начин. Некои сакаат црно кафе, некои го пијат со млеко, некои додаваат шеќер, некои не... Но, ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што бројот на новозаразени расте и покрај воведените рестриктивни мерки, властите на нашиот јужен сосед одлучија да ги заострат мерките. „Ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е тежок период за повеќето луѓе, и сосема е можно од вечер на вечер да имате проблеми со несоница…Не се заморувате, мозокот ви е преокупиран со многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 328 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Живот по коронавирусот: Што ќе направите прво кога ќе заврши пандемијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: