Како да знаете дека имате зголемена температура без топломер?

Порастот на телесната температура е воедно и знак за постоење болести, помага при следење на тежината и текот на болеста, а има и заштитна улога во организмот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците од Кралскиот колеџ во Лондон дошле до заклучок дека најочигледниот симптом на зараза со коронавирусот е губење на сетилото за мирис. Според ...
| | веќе видена | слични

Иако се сметаше дека температурата и сувото грло се најочигледните симптоми на коронавирусот сепак, научниците од Кралскиот колеџ во Лондон заклучиле дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од медицинските сестри во болницата „Life Care Center“ во Киркланд, кој важи за жариште на епидемијата коронавирус во Вашинготн, Челси Ернест открила еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците од Кралскиот колеџ во Лондон заклучиле дека најочигледен симптом на коронавирусот е губењето на чувството за мирис, пренесува „Ројтер“, повикувајќи ...
| | веќе видена | слични

Научници од универзитетот Кингс колеџ Лондон (КЦЛ) ги следеле сите симптоми на коронавирусот кај регистрираните пациенти за да утврдат кои се најчестите ...
| | веќе видена | слични

Појавата на некои од овие симптоми може да биде јасен знак дека вашето тело веќе се изборило со опасниот вирус. Коронавирусот можно е, барем како што тврдат во ...
| | веќе видена | слични

Ако сте имале некој од овие симптоми, можеби веќе сте го прележале овој опасен вирус стоечки! Експертите наведуваат дека постои можност некои луѓе да го ...
| | веќе видена | слични

Ако сте имале некои од овие симптоми, можеби веќе сте го прележале овој вирус на нозе. Стручњаците наведуваат дека постои можност некои лица да го прележале ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американското друштво на офталмолози ги предупредува своите членови да водат сметка за тоа дека и конјунктивитис, познат како „црвено око“, кај некои пациенти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 661 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 71 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 261 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично, напиша премиерот Оливер Спасовски на својот ...
сите 392 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 147 | | | веќе видена

Една текстилна компанија од Прилеп е затворена и сите вработени се ставени во cамозилација поради зapaза со кopoна вирус на една 59 годишна вработена. ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да знаете дека имате зголемена температура без топломер?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: