Истражувачи од белгиски универзитет најавија студија за психолошките ефекти од изолацијата

Истражувачи од реномираниот белгиски универзитет во Левен започнуваат студија во три европски земји, Белгија, Франција и Холандија за негативните психолошки ...
| | веќе видена | слични

Полското биро за статистика денеска го откажа редовното објавување на проценката за инфлацијата во март, велејќи дека во наредниот период нема да објавува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека пакетот мерки за превенција од корона вирусот е така димензиониран, што ако граѓаните целосно ги ...
сите 420 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 393 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 139 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражувачи од белгиски универзитет најавија студија за психолошките ефекти од изолацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: