ПССЕ: Парламентарната демократија не смее да се стави во мирување

3 копии

И додека коронавирусот го доведе светот до застој, одделни лидери видоа можност да ја зголемат својата моќ, пишува Си-ен-ен. Унгарскиот парламент усвои закон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Европските граѓани секоја вечер се наоѓаат на балконите и прозорците за да им оддадат почит на здравствените работници, но Европа не смее да биде задоволна со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, во понеделникот си обезбеди вонредни овластувања со неограничено времетраење бидејќи парламентот, со повеќето пратеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот парламент донесе нов сет на мерки за коронавирус, слични на мерките кои се веќе на сила во регинот како во Србија, Хрватска, Словенија, Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПССЕ: Парламентарната демократија не смее да се стави во мирување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: