Би ја напуштиле ли работата, за да останете дома кај своите „најмили“ ?

Пред многу жени стои дилемата ” децата или кариерата “. Некои мајки преферираат да останат покрај децата, наместо да се борат за професионален успех. Другите ...
| | веќе видена | слични

Кога Марина Лазаревиќ го основала сајтот „Најдобра мајка на светот“ не ни сонувала дека еден ден ќе мора да дели свети на мајките ширум светпт од целосна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Би ја напуштиле ли работата, за да останете дома кај своите „најмили“ ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: