Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО


Успеавме да донесеме уште една победа на големото мнозинство кое е на страната на правната држава над политичките структури кои, за жал, се уште го бранат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во лагата се најдобри, исто како и во криминалот, и во тој правец продолжуваат и денес со изјавата на Костадин Костадинов која е манипулативна и невистинита. И ...
| | веќе видена | слични

Доколку имаше било каков криминал, зошто чекаа 3 години да го пријават, прашува адвокатот Панче Тошковски, во реакција на пресот на портпаролот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Сите договори се склучени на законит, легален и транспарентен начин. Околу хартиите со кои мафта Костадинов сигурно му недостигаат исплатите од 2018 и 2019 ...
| | веќе видена | слични

Во последните „реформи“ на јавното обвинителство (ЈО) се влезе без некаков вистински концепт и стратегија. Ова впрочем и не е новина. За волја на вистината, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уплашени се, а стравот е последица на тоа што се свестија дека ќе одговараат и правдата нема да ги одмине. Ова се последните недели кога нема да престанат да ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на својот профил на Фејсбук ја коментираше реакцијата на Панче Тошковски на информациите што тој ги изнесе на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неточни, измислени и манипулативни се изнесените тврдења на Костадинов и Заев за мене, реагира адвокатот Панче Тошковски по обвинувањата на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

 А тој всушност е најтешкиот камен околу вратот на СДСМ, и во таа нивна битка за спасување ќе повлечат и многу јастреби, како што е Костадин Костадинов кој и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 619 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 290 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 449 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 270 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: