Јакуп Бериша: „Шверцерите“ ќе бидат нашето најсилно оружје против Работнички!


Утре во класичната скопска пресметка, се среќаваат Работнички и Шкупи. Натпреварот е своевидно дерби на 20.коло, а се игра на Арената „Тодор Проески“. Да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако вчера мрежите мируваа во Првата лига, тогаш нека има голови барем денеска на преостанатите три средби од 21.коло. И денеска ќе се игра пред празни трибини, ...
| | веќе видена | слични

Вардар и Работнички одиграа квалитетна дерби пресметка во 21. коло од Првата македонска фудбалска лига. За жал, сето тоа без гледачи поради одлуката на ФФМ а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 260 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 150 | | | веќе видена

На собирот присуствуваше и носителот на изборната листа во ИЕ број пет од редовите на ДУИ Талат Џафери, како и градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакуп Бериша: „Шверцерите“ ќе бидат нашето најсилно оружје против Работнички!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: