ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА, ВЛАСТА СМИРУВА: Јавниот долг расте а се наѕира и нова еврообврзница

Додека од надлежното министерство за финансии тврдат дека јавниот долг е стабилизиран и умерен, дополнителната заменичка обвинува дека државата урива рекорди ...
| | веќе видена | слични

Фото: Сашо Новевски Постара зграда спроти „Алумина“ во Карпош остана без дел од својата фасада по синоќешниот силен ветер кој дуваше со брзина од 100 километри ...
| | веќе видена | слични

Алатката на Министерството за финансии преку која се гледа кој буџетски корисник колку капитални инвестиции реализирал во текот на секој месец, се покажа како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И оваа година многу лошо им тргна на капиталните инвестиции, барем ако се суди според првиот месец. Во јануари годинава биле потрошени само 1,67 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Од денес граѓаните имаат можност да се информираат за јавниот долг преку новата алатка за транспарентност , која ја изработи Министерството за финансии со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на бројот на заболени од коронавирус повторно ги отвори дилемите дали и какви мерки треба да се спроведат за спречување на ширењето на заразата. Се чини ...
сите 1109 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 510 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 650 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 297 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 158 | | | веќе видена

Членовите на Комисијата за заразни болести треба да се заменат, бидејќи потпаднале на политичките влијанија, смета Арбен Таравари гостиварскиот градоначалник и ...
сите 178 | | | веќе видена

Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот за нивна работа.Подиумите за ...
сите 80 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА, ВЛАСТА СМИРУВА: Јавниот долг расте а се наѕира и нова еврообврзница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: