Се преправала дека е фотограф за да украде бебе: Испливале пораки во кои со поранешното момче зборува за киднапирање


Жената која се претставувала како професионален фотографи за снимање на деца, наводно на мајката и понудила колачи со дрога за да може и го украде бебето. ...
| | веќе видена | слични

На Џеси Кемпсон (28) му е изречена доживотна казна за бруталното дело, а судијата Симон Мур ја отфрли молбата на неговите адвокати да му се дозволи условна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 185 | | | веќе видена

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 215 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 231 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се преправала дека е фотограф за да украде бебе: Испливале пораки во кои со поранешното момче зборува за киднапирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: