Маестралниот Скубе е дел од идеалниот тим на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Поразот од Порто го доведе европскиот ракометен првак Вардар во ситуација да мора да победи против Монпелје доколку сака да се надева на полесен полесен ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите навивачи загуби од Магдебург со 28:31. Во ...
| | веќе видена | слични

Филип Кузмановски и Магдебург ја добија големата битка во “ХХЛ” арената против Кирил Лазаров и Нант за првото место во групата во ЕХФ купот.Кузмановски беше ...
| | веќе видена | слични

Магдебург го доби „македонското дерби“ во ЕХФ купот откако бундеслигашот славеше на гостувањето кај Нант со 28:31. Кире Лазаров и неговиот помлад колега од ...
| | веќе видена | слични

Веспрем славеше на домашен терен против Монпелје со 24-23 во 13. коло од Лигата на шампиони. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков успеа да постигне само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 287 | | | веќе видена

Авантуристот Кристијан Митевски останува заглавен во Перу. Овој штипјанец што сам го истражува светот во моментот е во Куско. Поради административен пропуст ...
сите 291 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маестралниот Скубе е дел од идеалниот тим на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: