Традицијата е адут на Шпанија, младоста на Словенија


Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
| | веќе видена | слични

Во Шпанија не владее голема „фама“ околу ракометот, па така за европските шампиони имаше само скромно место во медиумите, а во Мадрид ќе нема организиран дочек ...
| | веќе видена | слични

Хрватската ракометна репрезентација не успеа да го освои златниот медал на Европското првенство, но повторно беа дочекани како големи шампиони на плоштадот во ...
| | веќе видена | слични

Хрватските ракометари синоќа по пристигнувањето во Загреб европската вицешампионска титула ја славеа во македонски национален ресторан. Без разлика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 169 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 538 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Традицијата е адут на Шпанија, младоста на Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: