СЗО со предупредување: Подгответе се, смртоносниот вирус се шири


9 копии

Бројот на починати од коронавирусот се зголеми на 259, а речиси 12.000 лица се заразени низ светот. Новиот вирус ги опустоши градовите во Кина, каде низ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјавил дека новиот тип на корона вирус, кој многу брзо се шири во Вухан е “демон“ кој мора да биде победен, но водечките ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави синоќа прогласија вонредна состојба поради новиот коронавирус, кој се прошири од Кина во 23 земји. Објавувајќи ја одлуката, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вовел привремена забрана за влез на странски државјани во земјата кои неодамна ја посетиле Кина, додека Американците кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 200 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО со предупредување: Подгответе се, смртоносниот вирус се шири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: