Трагедија на Ибарска магистрала, загинаа двајца браќа откако се забија во автобус


Трагедија се случи утринава на Ибарска магистрала кога во сообраќајна несреќа животот го загубија две млади лица од Црна Гора, а една жена е тешко повредена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две деца загинале откако школски автобус излетал од патот во централна Германија, јавуваат германските медиуми. Во несреќата според извештаите, повредени се 20 ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Берлин соопштила дека исклучила од сообраќај автобус од Србија кој превезувал патници за герфманија и с еподготвуал за враќање назад. Автобусот ...
| | веќе видена | слични

Две деца загина откако денес школски автобус излета од пат во централната германска држава Турингија, пренесуваат германските медиуми. Во несреќата, според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија на Ибарска магистрала, загинаа двајца браќа откако се забија во автобус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: